איך להוסיף את התמונה הראשית לראש הפוסט בוורדפרס

הוספת תמונה ראשית כך שתופיע בראש הפוסט בוורדפרס, אפשרית אוטומטית במספר תבניות. אבל, במרבית התבניות, האופציה לא קיימת ויש צורך בביצוע מספר פעולות כדי לאפשר את הוספת התמונה.

התמונה הראשית בעמוד הארכיון בוורדפרס

התמונה הראשית בעמוד הארכיון בוורדפרס

באופן כללי התמונה הראשית שאתם מוסיפים לפוסט, מופיע בעמוד הקטגוריות, או עמוד הארכיון שכולל את רשימת הפוסטים, יחד עם התקציר, כפי שתוכלו לראות כאן בצילום מתוך אתר טייל.

הורדת קובץ single.php

אם אין לכם אפשרות אוטומטית בתבנית, כדי להוסיף את התמונה הראשית גם לראש הפוסט – מיד מתחת לכותרת, יהיה עליכם להוריד למחשב את עמוד הפוסטים מתוך מתוך התבנית. שם העמוד הוא single.php ותמצאו אותו בתיקיה הראשית של התבנית שלכם – במסלול:

wp-content – themes – name(שם התבנית שלכם) – single.php

 

לאחר שהורדתם את הקובץ ופתחתם אותו עם עורך, כדוגמת notepad או Emeditor, חפשו את השורה – <?php the_content(); ?>, ומעליה – הכניסו את הפקודה:

<?php
if ( has_post_thumbnail() ) { // check if the post has a Post Thumbnail assigned to it.
the_post_thumbnail( 'full' );
}
?>

 

הפקודה הזו תכניס את התמונה הראשית בגודל המלא שאותו העליתם לאתר. לכן, מומלץ מראש להעלותה בגודל מתאים – נניח רוחב 700 או 800 פיקסלים.

 

שומרים את הקובץ, מעלים חזרה לתיקיה וזה הכל.

טיפ חשוב – שימרו תמיד גיבוי של הקובץ המקורי, כך שאם בצעתם שגיאה בשכתוב הקובץ, תוכלו לחזור לגרסה הקודמת מיד.

הוספת כיתוב לתמונה

הפעולה שבצענו כאן תעלה את התמונה, אבל ללא הכיתוב (מה שנקרא caption באתרים באנגלית או – כיתוב בוורדפרס בגרסה עברית. כדי להוסיף גם כיתוב, אם תירצו, הדרך הנוחה ביותר היא להעלות תוסף קטן בשם FSM Custom Featured Image Caption.

תוכלו ללחוץ על הקישור כדי להורידו ולהעלות את התוסף ישירות לאתרץ הפעילו אותו והכיתוב יופיע מיד – בדיוק כמו בתמונה שצרפנו כאן.

בהצלחה

 

Updated: 8 ביולי 2022 —

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *