חולצות טי שירט – מדריך לבחירת חולצות טריקו איכותיות

גם אתם במרדף אחרי חולצות טריקו איכותיות? חולצות טי שירט מגיעות במגוון צבעים ודגמים, אבל חשוב יותר – גם באיכות שונה. איך תדעו שאותה חולצת טי שקניתם אכן איכותית? הנה הגורמים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ולהחזיק בחולצה שגם יפה וגם תשאר לאורך זמן.

המבחן הראשון שעליכם לעשות בחנות, הוא פשוט מבחן הנגיעה. חולצה איכותית תהיה נעימה למגע. לא תרגיש פלסטית או נוקשה. גם התווית, כפי שתיראו מיד, תגלה לכם לא מעט.

מבחן הקימוט

לאחר המגע, עוד מבחן שניתן לעשות בחנות – הוא לקמט את החולצה. חולצה באיכות נמוכה תשאר מקומטת. חולצה פלסטית מדי – תחזור מיד למראה החלק. צריך להגיע למשהו באמצע הדרך..כלומר, חזרה איטית למצב החלק.

חולצות טריקו איכותיות – תלוי בצפיפות

הכל מסתכם באריגה. חולצות טריקו איכותיות יותר ככל שהאריגה צפופה יותר. זה מבטיח גם שרידות של הבגד לאורך זמן. בניגוד למה שרבים חושבים, איכות גבוהה לא אומר טי שירט כבדה יותר. צפיפות הבד משתנה. לא המשקל או העובי של חולצה טי. לעתים תיראו על תווית החולצות מספר single. יש חולצות עם המספר 18, לעתים 30 או  סינגל. ככל שהמספר גבוה יותר, כך איכות הבד גבוהה יותר והחולצה קלה יותר. בדרך כלל, חולצות יפות הם 30 סינגל. סינגל 40 מאפיין לעתים חולצות וינטג' קלות מאות. חולצה עם סינגל 18 תהיה כבדה יותר ובעלת בד גס יותר. מבחן בחנות לבדיקת הצפיפות הוא להחזיק את החולצה מול מקור אור. ככל שהחולצה הופכת ליותר שקופה – כך  היא פחות צפופה.

חולצות טריקו איכותיות - רמזים בתווית

חולצות טריקו איכותיות – חפשו רמזים בתווית

 

pre-washed – חולצה שכובסה מראש – אומר שיש לה סיכוי גבוה יותר שלא להתכווץ בהמשך. הדבר חשוב במיוחד כשרוכשים חולצה שהיא 100% כותנה.

כותנה סרוקה – היא סוג של כותנה רכה יותר. בקצרה, התהליך כולל שלב מוקדם שבו מסירים מהכותנה סיבים מיותרים והיא הופכת לרכה יותר ויקרה יותר. בלי לגעת במחיר, מדובר בחולצה איכותית ועדיפה.

הרכב הבד של טי שירט

אם אתם רוצים לקנות חולצות מעוצבות, באופן כללי, חולצה שהיא 100% כותנה עדיפה על חולצה שמשלבת חומרים נוספים – כמו פוליאסטר. אם על התווית מצויינת גם ספציפית סוג הכותנה – כותנה מצרית, אורגנית וכו' – ככל הנראה החולצה תהיה איכותית ורכה יותר.

תפר הצד הוא עוד קריטריון לקבוע את האיכות של חולצת טריקו. חולצה ללא תפרים בצד נקרא "צינורית" כי זה צינור של בד. אלו חולצות זולות יותר לייצור ולעתים יושבות פחות יפה ומדויק על הגוף. טי שירט עם תפר צד יישבו יפה יותר וגם יהיו עמידות יותר בשטיפה ובכביסה, וכך יבטיחו אורך חיים רב יותר.

גם השוליים של החולצה – קצה הצווארון, השרוולים, והתחתית, שווים מבט, כדי לראות אם הגימור איכותי או מרושל.חולצות טי - כללים לבחירה

הדפס על טי שירט

כשמדובר על הדפסה, יותר כותנה יותר טוב ורצוי 100% כותנה. עם זאת, הטכנולוגיות מאפשרות היום לייצר בדים מעשה ידי אדם שנראים ומרגישים כמעט כמו חומרים טבעיים. מומחים מסבירים כי הבעיה עם תערובות היא כי במשך הזמן הבגדים האלה נוטים להיראות 'מעוותים'.

הטור נכתב בסיוע האתר Miko clothing brand –

miko-cb.com

Updated: 3 באוגוסט 2022 —

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *