לכמה זמן תקף ביטוח שנתי?..

ביטוח רכב. שלא נזדקק..מקום פיקסביי

פנינו לחברת AIG כדי לקבל הצעת מחיר לביטוח רכב. כמיטב המסורת של העקשן, התמקחנו והצלחנו לגלח מאות שקלים מההצעה המקורית, אבל אז גילינו עז נוספת: הביטוח יהיה בתוקף מהיום ועד לסוף חודש אוקטובר – כלומר לא לשנה שלמה, אלא ל-11 חודשים וכמה ימים.פורסם ב-2015שאלנו את נציג השירות מדוע הביטוח אינו לשנה ותשובתו הוא שחברת הביטוח מחוייבת לפוליסת שמסתיימת בסוף חודש. אם כך, הקשינו, מדוע שהביטוח לא יהיה עד סוף חודש נובמבר – כלומר, שנה ו-4 ימים? תשובתו – אי אפשר לעשות ביטוח שלא למעלה משנה.

התמקחנו והורדנו עוד כמה שקלים, אבל המסקנה היא ברורה: כאשר עושים ביטוח בחברת הביטוח חשוב תמיד כמובן לבדוק את כל הסעיפים. אבל כאשר את מקבלים הצעה ומניחים שהיא לשנה שלמה, ייתכן בהחלט שההצעה לתקופה קצרה יותר. המשמעות – ייקור של עד 9% במחיר.

לדוגמא – אם סגרת ביטוח רכב בסכום של 3,000 שקלים, הנחתם שהמחיר הוא לשנה – כלומר – 250 שקלים בחודש. אבל, אם בפועל הביטוח הוא רק לחודש ועוד 5 ימים, הרי שהמחיר בפועל שאתם משלמים כבר גבוה יותר – 269 שקלים בדוגמא שהבאנו כאן – כלומר, עוד 19 שקל בחודש, שהם כ-220 שקלים נוספים שחברת הביטוח הוציעה מכם. כאמור, המקרה שהבאנו כאן הוא מחברת AIG, נשמח לשמוע מכם האם זה המצב גם אצל החברות האחרות

Updated: 15 ביוני 2023 —

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *